۰۴۱۳۵۲۶۷۲۴۶

آرشیو مطالب

اجرای لوله کشی

در مواردی که جوشکاری در عمل دشوار باشد(مانند لوله های قایم داخل شافت ها و یا کانالها که تجمع لوله ها موجب کمبود جا می شود) با تصویب دستگاه نظارت اتصالات لوله های فولادی با قطر نامی ۱۰۰ میلیمتر ممکن است از نوع دنده ای باشد.

قطعات انبساطی

قطعات انبساطی، برای جذب حرکات لوله ناشی از انبساط و انقباض هر جا که انجام این کار با کمک خم و حلقه انبساط ممکن نباشد باید از قطعات انبساط استفاده شود.

قطر لوله ها

برای تعیین قطر لوله ها باید دبی و افت فشار را داشت پس از بدست آوردن قطر باید سرعت را کنترل نمود که از فرمول زی بدست می آید.

آیین نامه ساخت دیگ های بخار

مشخصات مواد مهم مورد استفاده در ساخت دیگ های بخار و قطعاتی از آنها که در برابر فشار داخلی مقاومت می کنند، غیر از مواردی که در اینجا برای دیگ های بخار جوشی آمده در بندهای S-1 و S-213 بخش ۲ آیین نامه داده شده است.

روند ساخت در دیگهای آبگرم

روند ساخت در دیگهای آبگرم روند ساخت درددیگهای آبگرم و ظروف تحت فشارـمقررات جوشکاری و لحیم کاری» ساخته میشود. روش های ساخت مستلزم رعایت مقررات «آیین نامه ASME:مقررات ساخت دیگ های گرمایش » است. گاهی از واژه «ساخت» به جای «فراوری» به معنی مونتاژ قطعات دیگ با روش مناسب است. از طرف دیگر، «ساخت» یک […]

مشکلات و معایب دیگ بخار دست دوم

امروزه کارفرمایان به دلیل مشکلات مالی و اینکه نمیخواهند هزینه زیادی برای خرید دیگ بخار بکنند و از طرفی به دلیل اطلاعات ناکافی در این ضمینه و عدم مشاوره با کارشناسان و کسانیکه تجربه کافی در زمینه دیگ بخار دارند موجب گردیده تا اقدام به خرید دیگ بخار دست دوم روی بیاورند.

مقایسه در انواع منابع انبساط

مقایسه در انواع منابع انبساط بصورت جدول زیر می باشد:   مقایسه در انواع منابع انبساط ردیف پارامتر منبع انبساط باز منبع انبساط بسته منبع انبساط ترکیبی ۱ ابعاد و حجم کوچک بزرگ متوسط ۲ محدودیت دما و فشار دارد ندارد ندارد ۳ هزینه نصب و راه اندازی و نگهداری کم متوسط زیاد ۴ خوردگی […]

منابع انبساط باز و طرز قرارگیری

منابع انبساط باز و طرز قرار گیری منابع انیساط باز وطرز قرار گیری بایستی در ارتفاعی بالاتر از مبدل حرارتی نصب شوند که این ارتفاع بایستی به اندازه ای باشد تا بتوان درحالتی که سیستم خاموش است عمل هواگیری را انجام داد بطوریکه حداقل ارتفاع استاتیکی ۱۲۰ سانتیمتر ذکرشده است. منبع انبساط باز علاوه بر پاسخگویی […]

چک لیست های بازرسی، نظارت و تحویل گیری دیگها

چک لیست های مورد استفاده در بخش نظارت، بازرسی و تحویل دیگ ها

دودکش

دودکش، انتقال گازهای حاصل از احتراق توسط مجرایی صورت می گیرد که به آن دودکش می گویند. وظیفه اصلی دودکش هم هدایت و هم ایجاد عمل مکش است چون اختلاف درجه حرارت محصول احتراق با هوای خارج خیلی زیاد است.

دفتر فروش
رفتن به نوارابزار